Imprezy biblioteczne


Kwiaty z bibuły

Małgorzata Judasz

12 maja 2016 r. zaprosiliśmy do biblioteki grupę uzdolnionych plastycznie dziewczynek ze Szkoły Podstawowej w Opatówku, które chciały nauczyć się robić kwiaty z krepiny.

Swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w tym zakresie podzieliła się Pani Elżbieta Sowa z Chełmc, która od wielu lat tworzy wspaniałe kwiaty i kompozycje ozdobne z bibuły, krepiny i ekowikliny.

Na dwie godziny warsztatów czytelnia biblioteki zamieniła się w prawdziwą kwiaciarnię - wytwórnię papierowych cudów. Dziewczynki pod kierunkiem Pani Eli robiły róże metodami składania wycinanych płatków i tzw. cukierkową oraz krokusy, stokrotki, kłosy... Okazało się, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać i wystarczą ćwiczenia, aby z kolorowej bibuły tworzyć duże bukiety. Mistrzyni robiła to już nawet bez patrzenia. 

Widok dziewczynek zafascynowanych dziełami Pani Elżbiety, a potem z wielkim zaangażowaniem zwijąjących płatki, listki i składających kwiaty w całość sprawiał dużą przyjemność.

Liczymy, że uczestniczki wykorzystają nowe umiejętności i znajdą wiele okazji, aby obdarowywać swoich najbliższych bukietami własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły. Data utworzenia: 2016-05-12
Data aktualizacji: 2016-05-12

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony