Imprezy biblioteczne


Kurs komputerowy Gruntvig

Małgorzata Judasz

· kursy · biblioteka ·

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku, zachęcona przez WBPiCAK, inicjatora programu Gruntvig - Europejskie biblioteki jako centra edukacji dla dorosłych słuchaczy, w ramach zadania:  Wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych  w edukacji dorosłych i nauka umiejętności informatycznych - przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu podjęła prowadzenie bezpłatnych kursów obsługi komputera i Internetu.

Oferta skierowana została do wszystkich chętnych, którzy do tej pory nie mieli aktywnego kontaktu z techniką informatyczną, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Uczestnicy reprezentowali rozmaite grupy wiekowe i zawodowe, poziom zaawansowania w obsłudze komputera i różne wykształcenie. Najmłodsza uczestniczka miała 26 lat, najstarszy – 66.

Zajęcia odbywały się od 21 kwietnia do 4 czerwca 2009 r. dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Utworzono 2 grupy po 6 osób. Jedna odbywała zajęcia w godzinach przedpołudniowych, druga – przedwieczornych a prawo wyboru grupy przysługiwało uczestnikom zgodnie z kolejnością zgłoszeń. W sumie odbyło się po 12 spotkań (18 godzin zegarowych) dla każdej grupy.

Kurs prowadzono z wykorzystywaniem 3 zestawów komputerowych otrzymanych w 2005 roku w ramach programu Ikonka. Zajęcia prowadziła jedna z bibliotekarek, posiadająca  doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach.

Program obejmował m.in. podstawy korzystania z komputera i wybranych urządzeń peryferyjnych, podstawy edycji tekstów i pracy z elementami grafiki, korzystanie z Internetu (przeglądarki, wyszukiwarki, poczta, czat, gadu-gadu). Podczas kursu widoczne były postępy, szczególnie u osób, dla których kurs był początkiem przygody z komputerami.


Data utworzenia: 2009-10-09
Data aktualizacji: 2009-10-09

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony