Katalogi - ostatnie starcie (w gimnazjum)

Małgorzata Judasz

Ostatnie tygodnie nauki sprzyjają nieco luźniejszej atmosferze i - co nas cieszy - wyprawom na lekcje biblioteczne.

11 i 12 czerwca 2013 r. odwiedziły nas klasy trzecie Gimnazjum w Opatówku z panią Anną Kobierską.

Młodzież miała okazję przejrzeć rozmaite interesujące książki z różnych dziedzin, które są dostępne w naszej bibliotece. Chcieliśmy pokazać, że mamy nie tylko lektury, które w wiekszości przypadków czyta się, bo tak trzeba.

- Encyklopedia motocykli,

- Nastolatki dbają o urodę,

- Urodzony by przetrwać,

- Jak się nie ubierać,

- Karate, sztuka walki pustą ręką,

- Trądzik, najnowsze metody leczenia i zapobiegania,

- Samochody zabytkowe,

- Przewodnik dla seksolatków (można zamówić przez e-maila lub facebooka ;),

- Naprawa samochodów Fiat 126 p,

- Gra o tron,

- cykl o wiedźminie,

- Decoupage wszystkie techniki,

- Niewierni, z dziewczyną z Opatówka na okładce,

- Forrest Gump... i wiele innych wzbudziły zainteresowanie zarówno damskiej, jak i męskiej częsci klasy. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie.

Ale głównym zadaniem spotkania była prezentacja sposobów poszukiwania książek w katalogach on-line. Katalog naszej biblioteki, katalogi bibliotek w okolicy oraz katalog rozporoszony bibliotek polskich KaRo okazały się bardzo praktycznymi narzędziami. Obsługa ich nie sprawiała większych trudności, tym bardziej, że większość mamy podlinkowane tutaj.

Umiejętność wyszukiwania potrzebych książek na pewno będą przydatne Wam w nowych szkołach i dalszym życiu.

Data utworzenia: 2013-06-12
Data aktualizacji: 2013-06-12