Katalogi on-line, czyli jak zlokalizować książkę

Małgorzata Judasz

31 maja 2016 r. w bibliotece odbyła się nietypowa, lecz bardzo przydatna lekcja języka polskiego. Wraz z młodzieżą z kl. I b T z Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku i Panią Małgorzatą Rudowicz testowaliśmy działanie katalogów bibliotecznych w Internecie.

Przeglądaliśmy zasoby biblioteki w Opatówku, bibliotek w powiecie kaliskim oraz w całej Polsce (Biblioteki Narodowej oraz KaRo). Szukaliśmy lektur - po tytułach i autorach oraz książek związanych z zainteresowaniami naszych gości - wykorzystując hasła przedmiotowe. Prezentowaliśmy też obsługę konta czytelnika on-line: zdalne wyszukiwanie i zamawianie wybranej książki, oraz stan wypożyczeń wraz z terminami zwrotu.

Choć biblioteki posługują się różnymi systemami do obsługi swoich baz i wypożyczalni, od strony czytelnika wszystkie mają podobne funkcje i zasady działania. Mamy nadzieję, że nasi dzisiejsi goście nie będą mieli z tym najmniejszego problemu.

Data utworzenia: 2016-05-31
Data aktualizacji: 2016-05-31