Imprezy biblioteczne


Jestem Alice - spotkanie z Magdaleną Krytkowską

Jadwiga Miluśka-Stasiak

11 czerwca 2014 r. W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Krytkowską i promocja Jej książki "Jestem Alice". Książka ukazała się niedawno w Zaułku Wydawniczym Pomyłka w Szczecinie i jest kolejną publikacją twórczości poetyckiej Magdaleny Krytkowskiej. Bardzo starannie wydana zawiera wiersze poetki oraz ilustracje Rafała Babczyńskiego i fotografie Marii Kuczary.

W swojej twórczości Magdalena Krytkowska przywołuje czasy dzieciństwa, wyraża własne fascynacje i zamyśla się nad ludzkim istnieniem. Często nawiązuje do życia ludzi niepełnosprawnych, do ich zmagania się z codziennością, pragnień i osiągnięć. Stara się pobudzić wyobraźnię i empatię ludzi zdrowych. Poważnej tematyce wierszy dodają ciepła i radosnego nastroju rysunki Rafała Babczyńskiego.

W spotkaniu w bibliotece wzięło udział liczne grono przyjaciół i miłośników twórczości Magdaleny Krytkowskiej, w tym członkowie Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka mleka” i zaprzyjaźnieni twórcy. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstawał tom wierszy i jakie są twórcze plany autorki. Spotkanie było okazją do zapoznania się z poezją Magdaleny Krytkowskiej czytaną przez redaktorkę książki Anetę Kolańczyk oraz koleżanki ze Stowarzyszenia oraz dyskusji o twórczości poetyckiej autorki promowanego tomu wierszy i o roli poezji w naszym życiu.

Spotkanie pokazało, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają pasje twórcze, które zbliżają ludzi do siebie, pomagają nawiązywać przyjaźnie i wzbogacają życie.

 

Zobacz fotoreportaż Pawła Madaja.

Przeczytaj recenzję Leszka Żulińskiego.Data utworzenia: 2014-06-12
Data aktualizacji: 2014-06-16

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony