Jem, szanuję, nie marnuję - spotkania dla młodzieży

Małgorzata Matysiak

Jem, szanuję, nie marnuję to cykl spotkań, które zorganizowaliśmy dla młodzieży ze szkół podstawowych w Opatówku, Tłokini Wielkiej, Chełmcach oraz Rajsku. Prelegentem i prowadzącym spotkania był Michał Misiak absolwent Psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorant Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Podczas spotkań młodzież została zaangażowana przez prowadzącego do wspólnej dyskusji oraz rywalizacji nad typowaniem pomysłów, które mogą uświadomić, dlaczego nie należy marnować jedzenia lub co robić, aby to marnowanie ograniczyć.

Niestety w Polsce problem marnowania jedzenia jest bardzo poważny. Statystyki mówią o milionach ton jedzenia, które w ciągu roku trafia na śmietnik. Dlaczego nie szanujemy własnych pieniędzy, cudzej pracy, czy środowiska? Właśnie to należy uświadamiać sobie kiedy kupujemy za dużo, kiedy źle planujemy zakupy i po kolejnych świętach lub długim weekendzie okazuje się, że mamy w domu wiele produktów spożywczych, które zostaną wyrzucone.

Założeniem tego przedsięwzięcia była zarówno próba zwrócenia uwagi na problem jakim jest marnowanie żywności jak i chęć wsparcia Michała w jego badaniach nad moralnymi aspektami marnowania jedzenia.

Data utworzenia: 2018-06-14
Data aktualizacji: 2018-06-18