19.11.2003 r. - Film w bibliotece o Łucji Pinczewskiej-Gliksman

19 listopada 2003 r. odbyła się projekcja filmu zrealizowanego przez TVP pt. "Emigrantka", poświeconego Łucji Pinczewskiej-Gliksman. Film wyreżyserowany przez Krzysztofa Łukowskiego był emitowany w I programie TVP w godzinach nocnych i nie wszyscy opatowianie mogli go obejrzeć. Biblioteka wykupiła na własność kopie tego filmu z przeznaczeniem na bezpłatną projekcję. Film został zrealizowany w ostatnich latach życia poetki w Tel Awiwie. Jego bohaterka wspomina szczęśliwe lata dzieciństwa spędzone w Opatówku.

Projekcja filmu zgromadziła liczne grono opatowian, którzy z zainteresowaniem wysłuchali także nagrania audycji radiowej A. Maciejowskiej o Łucji Pinczewskiej-Gliksman pt. "Długi szlak". W audycji zrealizowanej w 1998 r. przez program I Polskiego Radia wzięli udział także dr Piotr Łuszczykiewicz i pani Maria Królewiczowa z Opatówka.

Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01