Imprezy biblioteczne


Ferie z kotem

Agnieszka Przepiórka

Międzynarodowy Dzień Kota to coroczne święto przypadające na  17 lutego. Swój początek znalazło we Włoszech w 1990 r., a w Polsce obchodzone jest od roku 2006. W tym dniu zwraca się uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka oraz niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom. 19 lutego również u nas w bibliotece obchodziliśmy święto kota na specjalnie zorganizowanych zajęciach dla dzieci poświęconych tej tematyce.

Już na początku uczestnicy spotkania poznali największego i najmniejszego przedstawiciela tego gatunku jak również dowiedzieli się, że rozróżniamy koty które ryczą i te co tylko mruczą.

W trakcie dalszej zabawy były przygotowane specjalne puzzle, poprzez które należało odgadnąć co to za kot. Przypomniane zostały zasady  pielęgnacji zwierzaka jak również jego budowa. Z książek dzieci dowiedziały się na przykład, że kot ma tylko po 12 wąsów  (wibrysów) znajdujących się po obu stronach nosa.

Odczytany został fragment książki „Przygody kota Filemona”Marka Nejmana, na podstawie którego była wykonana praca plastyczna – wizerunek kocich bohaterów Filemona i Bonifacego.

Kolejnym punktem programu było się „kocie polowanie”, podczas którego kotki łapały swoje myszki. Sprawdzona została również wiedza uczestników ze znajomości kotów z bajek.

Na zakończenie przedstawione były kocie rekordy:  najmniejszy i największy kot, najstarszy kot, kot o najdłuższej sierści, najszybszy kot, itd. Największe zaskoczenie wywołała informacja o najbogatszym kocie świata Tommaso z Włoch, który odziedziczył w spadku po swojej właścicielce 10 milionów euro.
Data utworzenia: 2018-02-19
Data aktualizacji: 2018-03-09

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony