Imprezy biblioteczne


Ferie 2010

Małgorzata Judasz

· ferie · dzieci · imprezy ·

20 stycznia w ramach pierwszych zajęć Ferie 2010 w Bibliotece  nasi młodzi czytelnicy wybrali się do opatoweckiego lasu. Zabrali ze sobą karmę dla dzikich zwierząt, którym z powodu dużych śniegów trudno samym znaleźć pożywienie. Wcześniej przygotowali się do wyprawy, zaznajamiając się z książkami o zwierzętach dziko żyjących w Polsce, śladach jakie mogą pozostawiać na śniegu oraz o zasadach ich dokarmiania.

W lesie udało się zaobserwować kilka gatunków ptaków, a jedna z uczestniczek twierdziła, że widziała sarnę. Ponieważ wszyscy byli odpowiednio ubrani, na koniec wyprawy oddali się zabawom w śniegu. Nie zabrakło bitwy na śnieżki oraz robienia orłów.

Podczas drugiego spotkania, 27 stycznia, młodzi czytelnicy  bawili się w ciepłej bibliotece. Zimna jednak nie pozostała za oknami. A to za sprawą pięknej baśni Andersena "Królowa  Śniegu",  którą przeczytała Małgosia Matysiak. Dzieci zapoznały się z wydarzeniami z życia Andersena oraz obejrzały zdjęcia z muzeum w jego rodzinnym mieście Odense. Wyzwaniem stało się zilustrowanie baśni z wykorzystaniem niezwykłego materiału malarskiego. Jakiego? - Zobacz w galerii zdjęć.        


Data utworzenia: 2010-01-21
Data aktualizacji: 2010-01-27

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony