Imprezy biblioteczne


Dzieci z Sierzchowa i pan Tuwim

· dzieci ·

12 lutego 2013 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z filii Szkoły Podstawowej w Sierzchowie. Dzieciaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczać książki do domu oraz obejrzały najciekawsze książeczki dla dzieci.

Ważnym powodem wizyty był Julian Tuwim - jeden z najbardziej ulubionych przez dzieciaki poetów. W tym roku mija 60 rocznica jego śmierci, a gdyby żył, miałby prawie 120 lat. Prowadząca spotkanie Barbara Sulwińska opowiedziała kilka ciekawostek o naszym bohaterze. Okazało się, że mały Julek nie miał za dużo czasu na naukę w szkole, bo interesował się wieloma tematami, o których nie wspominali nauczyciele. Miał np. problemy z matematyką, geografią, ale był bardzo zdolny - jako dziecko wypisywał sobie liczebniki od 1 do 10 i inne słówka w... dwustu językach.

Nie mogło się obyć bez wspólnego czytania jego wspaniałych wierszyków. Dzieci wspólnymi siłam zilustrowały kultową "Lokomotywę". Każde, na swojej kartce, namalowało jeden wagon pociągu z wiersza. Potem złożyliśmy rysunki co dało jeden wielki obraz pociągu. Naliczyliśmy aż 21 wagoników.

Na koniec dzieciaki obejrzały z wielkim zaciekawieniem najmniejsze i największe książki z naszej biblioteki. 

 Data utworzenia: 2013-02-13
Data aktualizacji: 2013-02-13

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony