Co robi pisarz - spotkanie w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej

18 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej dzieci z klas I-III mogły dowiedzieć się o tym co robi pisarz oraz jak powstaje książka: że najważniejszy jest pomysł, że wymyśla się bohaterów, akcję, czas i miejsce, tworzy plan książki, zbiera się informację, potem pisze się tekst, redaguje, oddaje się do korekty, ilustruje, drukuje, oprawia i wysyła do hurtowni, dalej do księgarni, i stamtąd - do bibliotek i naszych domów.

Opowiadali im o tym Małgorzata Judasz z naszej biblioteki oraz Damian Jakóbczak, autorzy monografii o OSP w Tłokini Wielkiej. Mówili także o tym w jaki sposób powstawała ich książka: jak zbierali materiały, porządkowali informacje uzyskane z różnych źródeł, szukali i opisywali zdjęcia, ile czasu to wszystko zajęło i jakie problemy trzeba było wyjaśniać. Dzieci mogły także obejrzeć oryginały najstarszych dokumentów i zdjęcia wykorzystane w książce.

Dzieci stwierdziły, że pisanie książek może być dobrą zabawą. Na pytanie, czy będą pisać książki, wszyscy zgodnie głośno i z entuzjazmem odpowiedziały "taaak!", ale na to, czy chcą czytać książki, już nie wykazały się taką jednomyślnością. Stwierdziły jednak, że będą oglądać i czytać książkę o ich straży, tym bardziej, że są u nich w bibliotece i w domach.
(fot. Damian Jakóbczak, Marlena Pilarczyk, Renata Szlenkier).

Data utworzenia: 2014-11-18
Data aktualizacji: 2014-11-19