Imprezy biblioteczne


Ciuchcią przez Opatówek

Jadwiga Miluśka-Stasiak

· ciuchcia · dzieci · imprezy ·

Dzieci z Opatówka uczciły pamięć swojego ulubionego poety - Juliana Tuwima „przejazdem” pociągu przez Opatówek. W czwartkowy poranek wyruszyła ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego przez park do centrum miasteczka kolorowa, bajkowa lokomotywa o sile 500 małych atletów.

„Ciuchcię” prowadziły pracownice prawdziwej kolei, towarzyszyli jej także kolejarze – przebierańcy. Każda klasa przygotowała różnorodne, rekwizyty z wiersza "Lokomotywa". Dzieci niosły też transparenty związane z Rokiem Tuwima. Najmniejsze z nich, w ochronnych kolorowych kamizelkach z kółeczkami na nóżkach, tworzyły kolejkę wąskotorową. Dzieci deklamowały "Lokomotywę" i naśladowały jej odgłosy. Nikt nie jechał na gapę, właścicieli szczęśliwych biletów czekały w bibliotece książkowe upominki, a przed Urzędem Gminy czekali przedstawiciele władz z cukierkami dla wszystkich pasażerów.

Na trasie przejazdu ciuchci gromadzili się rodzice i dziadkowie małych pasażerów, a także inni mieszkańcy Opatówka. Trąbiły przejeżdżające samochody, ludzie wyglądali z okien. Do szkolnej ciuchci przyłączyły się także przedszkolaki z Opatówka. Było dużo śmiechu i radości.
  Bezpieczeństwo zapewniali nauczyciele, bibliotekarze, rodzice, ale przede wszystkim policjanci.
   Bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do organizacji imprezy. Przede wszystkim dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie przemarszu dzieci i pomysłowe rekwizyty. Dziękujemy władzom samorządowym, pracownicom PKP i policji za czuwanie nad bezpieczeństwem tak dużej grupy dzieci.
    Mamy nadzieję, że barwny korowód, dla którego inspiracją był jeden z najpopularniejszych wierszy dla dzieci, pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Opatówka. 


Data utworzenia: 2013-11-14
Data aktualizacji: 2013-11-14

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony