Imprezy biblioteczne


27-28.07.05 r. - Bajkowa noc w bibliotece

W ramach wakacyjnych imprez dla dzieci Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku zorganizowała w nocy z 27 na 28 lipca "Bajkową noc w bibliotece" dla najmłodszych czytelników (6-11 lat). Uczestniczyło w niej 22 dzieci, które przyszły do biblioteki z karimatami, śpiworami i swoimi przytulankami. W bibliotece czekała na nich wiedźma (Barbara Sulwińska - główna inicjatorka i organizatorka imprezy), włóczykij (Jadwiga Miluśka), Pippi (Kasia Buncler) i zbój (Małgosia Sulwińska). Wśród dzieci był Harry Potter, muszkieter, rzymianin, kot, rycerz, Indianka, Cyganka i.t.p.

Biblioteka zamieniła się w bajkowe królestwo. Czytanie bajek było przeplatane zabawami ruchowymi i konkursami. Na dzieci czekała kolacja i śniadanie, ale największym powodzeniem cieszył się napój wiedźmy uzyskany z wywaru z żab, jadu węża, wyciągu z mysich pazurków i innych przedziwnych składników. Dopiero przed zakończeniem imprezy dzieci dowiedziały się, że był to napar rumianku z pokrzywą.

Dzieci bawiły się świetnie do północy. Potem wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami rozłożyli w całej bibliotece swoje śpiwory. Jednak zasypianie, z nadmiaru wrażeń i szczególnego miejsca do spania, nie było łatwe, choć żadne z dzieci nie chciało wracać do domu do własnego łóżka. Dlatego wiedźma nie mogła zmrużyć oka aż do rana pilnując, czy wszystkie dzieci leżą na karimatach, a nie na podłodze i czy są przykryte.

Mamy nadzieję, ze noc w bibliotece była dużym przeżyciem dla najmłodszych czytelników. Zależy nam bardzo, by zachęcić dzieci do przychodzenia do biblioteki i przekonać je, że świat książki i bajek może być niezwykły i ciekaw.


Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony