Bajkowa noc w bibliotece 2007

Tradycyjnie już biblioteka w Opatówku organizuje dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia w czasie ferii zimowych i letnich wakacji. Po raz trzeci dzieci żegnały się z wakacjami na nocnym spotkaniu w bibliotece. W tym roku "Bajkowa noc" odbyła się z 29 na 30 sierpnia. Uczestniczyło w niej 16 dzieci - czytelników biblioteki, które brały udział także w wakacyjnych "Wędrówkach szlakami opatowskich legend". Dzieci w przebraniach bohaterów książek przyszły ze swoimi ulubionymi przytulankami. Najpopularniejszą postacią okazała się Pippi, ale była też Smerfetka, królewna, dzidziuś, Robin Hood, jaskiniowiec, komandosi, Batman, kotka z kocurem i myszka. Nad całością czuwał muszkieter czyli Barbara Sulwińska oraz nimfa leśna - Małgosia Sulwińska, która przygotowała i przeprowadziła różne zabawy i konkursy.

Atmosfera była znakomita, bo wszystkie dzieci miały wielką ochotę się bawić, a jednocześnie z uwagą przenosiły się w krainę baśni, słuchając ulubionych utworów. Dopisywały także apetyty. Rzadko w bibliotece jest tyle śmiechu i hałasu oraz popisów gimnastycznych. Przed północą z dzikim rykiem zjawił się biały duch. Zamierzał porwać największego rozrabiakę, ale zaatakowany przez komandosów i pozostałych uczestników zabawy musiał uciekać "gdzie pieprz rośnie". O północy ogłoszono ciszę nocną. Dzieci rozłożyły swoje karimaty, śpiwory i poduszki, ale sen nie chciał przyjść. Niełatwo jest zasnąć po takiej zabawie wśród książek, z których wygląda tyle bajkowych postaci. A rano nieubłagana pobudka, gdyż biblioteka musi normalnie funkcjonować, jak zwykle od 7.30. Jeszcze tylko bajkowe śniadanie i... do następnych wakacji.

Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01