Imprezy biblioteczne


Agnieszka Frączek w Opatówku

Zaprosiliśmy do Opatówka Agnieszkę Frączek. Autorka wspaniałych książek dla dzieci spotkała się z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej w Opatówku 24 września 2015 r. już o 8.00 rano.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, wykłada na uniwersytecie Warszawskim. Swój czas poświęca także badaniom nad zabytkowymi, 300-letnimi słownikami polskimi i niemieckimi, zajmuje się leksykografią współczesną: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN, wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010.

Napisała wiele wspaniałych książek dla dzieci. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Cieszymy się, że Pani Agnieszka przyjęła zaproszenie do Opatówka tym bardziej, że miała okazję odwiedzić swoje rodzinne strony. Mama Agnieszki Frączek pochodzi z Brzezin więc autorka często spędzała dzieciństwo właśnie w tamtych stronach.

Aktualnie mieszka w Warszawie z mężem i córeczką, mówi o sobie, że jest wielką miłośniczką psów i kotów, które często stają się bohaterami jej książek. Każdy wolny czas lubi spędzać na wsi, szczególnie gdy ma w pobliżu las.
Data utworzenia: 2015-09-25
Data aktualizacji: 2015-09-25

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony