Bibliotekarze

Wizyta bibliotekarzy w BN i BUW

W dniach 19 i 20 października 2009 roku odbył się wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy powiatu kaliskiego. Celem były największe biblioteki polskie: Biblioteka Narodowa oraz Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.  Bibliotekarze zapoznali się z zadaniami, zasadami funkcjonowania, metodami gromadzenia i opracowania zbiorów oraz specyfiką obsługi czytelnika.

Biblioteka uniwersytecka, mieszcząca się od 1999 roku w nowym gmachu, wywarła szczególnie na osobach, które były tam po raz pierwszy, duże wrażenie. Architektura, wielkość i różnorodność zbiorów, dostęp do rozmaitych narzędzi wyszukiwania informacji tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających są piękne ogrody, mieszczące się na dachach biblioteki.

Biblioteka Narodowa jako centralna biblioteka polska oferuje swoje usługi zarówno pracownikom naukowym, bibliotekarzom, studentom jak i innym zainteresowanym.

Wyjazd był także okazją do spaceru po warszawskim Starym Mieście oraz odwiedzenia Powązek, złożenia hołdu zasłużonym Polakom i zapalenia znicza na grobie Agatona Gillera.

Data utworzenia: 2009-10-27
Data aktualizacji: 2009-11-06