Bibliotekarze

Warsztaty "Biblioteka pomysłów. Nie trafiać w próżnię..."

Małgorzata Judasz

29 czerwca 2012 r. odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu "Biblioteka pomysłów”, pod hasłem „Nie trafiać w próżnię, czyli dlaczego warto badać potrzeby mieszkańców”. Postawiły one przed uczestniczkami zadanie zmierzenia się z zagadnieniem diagnozy społecznej

Biblioteki działają dla zaspokojenia określonych  potrzeb mieszkańców swojej okolicy, ważną sprawą jest, więc scharakteryzowanie społeczności lokalnej i rozpoznanie jej potrzeb. Potem dopiero można planować działania, które znajdą swoich odbiorców.

Na warsztatach uczyłyśmy się analizować otoczenie, w którym działamy, wyszukiwać ewentualnych partnerów, zastanawiałyśmy się nad możliwymi potrzebami obecnych i przyszłych użytkowników biblioteki oraz poznałyśmy wybrane metody i techniki badań.

Warsztaty przeprowadziła Alicja Urbańska, instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, a przygotowano je przy wsparciu Centrum Aktywności Lokalnej CAL.

Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku za użyczenie tablicy flipchart.

Na spotkaniu uroczyście pożegnałyśmy Marię Giemżę-Żurawską, instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, z którą współpracowałyśmy od 1999 roku.

Data utworzenia: 2012-07-03
Data aktualizacji: 2012-07-10