Bibliotekarze

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą bibliotekę prowadzącą działalność regionalną

Jesienią 2004 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ogłosiły, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Stefana Mikołajczaka konkurs na najlepszą bibliotekę prowadzącą działalność regionalną.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w czasie uroczystości z Okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, która odbyła się 11 maja w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu.

W kategorii bibliotek gminnych i miejsko-gminnych laureatem została Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo. W kategorii bibliotek powiatowych i miejskich w siedzibach powiatów przyznano dwie równorzędne nagrody: Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile i Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Przyznano także wyróżnienia Wśród wyróżnionych bibliotek znalazła się także Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku.

Ponadto "Za ogromną pasję i zaangażowanie w badaniu i dokumentowaniu historii własnego regionu oraz za podejmowane różnorodne działania wspomagające budowę i utrwalanie świadomości regionalnej, tożsamości i poczucia więzi w własną "małą ojczyzną" indywidualne wyróżnienia przyznano Jadwidze Miluśkiej - dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatówku i Antoniemu Taczanowskiemu - dyrektorowi Biblioteki Publicznej Mista i Gminy w Międzychodzie".

Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01