Bibliotekarze

Medal Labor Omnia Vincit dla Jadwigi Miluśkiej-Stasiak

Jadwiga Miluśka-Stasiak Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku została uhonorowana Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit - Praca Wszystko Zwycięża - za krzewienie idei pracy organicznej.

Medal H.Cegielskiego dla Jadwigi Miluśkiej-Stasiak

Jadwiga Miluśka-Stasiak dekorowana przez Edmunda Dudzińskiego, dyrektora Biura Zarządu Towarzystwa im. H. Cegielskiego we Poznaniu. Fot. Andrzej Mantyk

Medal przyznało Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu jako "wyraz najwyższego uznania dla Jej dotychczasowej działalności zawodowej, oświatowej oraz charytatywnej i społeczno-kulturalnej".

Odznaczenie zostało wręczone 8 maja 2012 roku na uroczystości  z okazji Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza.

Medal Labor Omnia Vincit

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest organizacją skupiającą wielkopolskich przedsiębiorców, naukowców, ludzi kultury, sztuki i mediów, którzy reprezentują wspólne idee patriotyczne, uznane wartości moralne, postawy krzewiące kult pracy organicznej oraz  poszanowanie tradycji i godności narodowej przy jednoczesnym promowaniu wartości europejskich.

Towarzystwo w swoim programie nawiązuje do dzieła Hipolita Cegielskiego, czołowego przedstawiciela życia gospodarczego i społecznego Wielkopolski w XIX wieku. Ma na celu rozwijanie i utrwalenie pozytywizmu we współczesnym wydaniu, który prowadzi do podniesienia poziomu gospodarczego, edukacyjnego i kulturalnego  polskiego społeczeństwa. W swoich działaniach promuje ludzi, którzy nie tylko wzorowo wykonują swoje zawodowe czy społeczne obowiązki, ale swą postawą dają innym przykład godny naśladowania.

Srebrny Medal Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit” ustanowiony w 2005 roku w jednej klasie służy szczególnemu uhonorowaniu takich osób.

Data utworzenia: 2012-05-09
Data aktualizacji: 2012-06-12