Bibliotekarze

"MAMY CIĘ! - młodzież w bibliotece"

15 czerwca 2015 r. w bibliotece w Opatówku odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Biblioteka Pomysłów". W tym roku tematem przewodnim spotkań jest praca z młodzieżą  „MAMY CIĘ ! - młodzież w bibliotece".

Rozmowy i ćwiczenia toczyły się wokół problemu współpracy z młodzieżą w czasach gdy czytelnictwo w tej grupie wiekowej niestety nie stoi na wysokim poziomie, a dla wielu młodych ludzi biblioteka nie jest miejscem ciekawym.

Podczas praktycznych ćwiczeń i dyskusji powstawały wizje działań, które mają sprawić, że biblioteka przestanie być kojarzona przez młodych ludzi jedynie jako miejsce, do którego trzeba pójść z konieczności po lektury, ale stanie się atrakcyjną alternatywą do spędzania wolnego czasu.

Warsztaty prowadziły Justyna Stoltmann–Prędka i Magdalena Rusnok, instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Data utworzenia: 2015-06-16
Data aktualizacji: 2015-06-16