Bibliotekarze

Dzielimy się wiedzą - regionalizm w bibliotece

10 lipca 2013 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku odbyło się drugie spotkanie bibliotekarzy z bibliotek uczestniczących w II Rundzie PRB: z Brzezin, Godziesz, Szczytnik i Opatówka.

Rozmawialiśmy o sposobach pozyskiwania materiałów regionalnych: książek i innych wydawnictw, pamiątek, czasopism, o pomysłach na promowanie takich zbiorów oraz wiedzy o swojej najbliższej okolicy, a także zasadach przygotowania publikacji regionalnych. Dzieliliśmy się pomysłami na rozmaite wydarzenia realizowane przez biblioteki promujące wiedzę o regionie.

Na koniec przedstawiliśmy pomysł na bibliotekę cyfrową z materiałami regionalnymi prowadzonymi w ramach Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej Ośrodka Fundacji Karta. Biblioteki partnerskie otrzymały propozycję współpracy przy tworzenia takiego archiwum, które rozpoczęłą budować biblioteka w Opatówku.

Spotkanie zostało zrelizowane z mikrograntu "Podaj dalej" Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Data utworzenia: 2013-07-10
Data aktualizacji: 2013-07-10