Aktualności


Zmiana godzin pracy bibliotek

 

Od 01.12.2020 r. w Bibliotece w Opatówku wracamy do normalnych godzin pracy: w dni powszednie w godz. 7.30–19.00, w soboty 8.00 - 13.00 i obsługi przez wejście główne biblioteki od ul. Kościelnej.

Prosimy o przestrzeganie nadal ścisłego reżimu sanitarnego oraz o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mailowy z zamówieniami książek. Dzięki temu obsługa wypożyczeń jest sprawniejsza, a pożądane przez Was książki przygotowane do odbioru.

Nowe wytyczne z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a konkretnie § 10 ust. 22 pozwalają nam na udostępnianie zbiorów w lokalu biblioteki. Warunkiem jest zapewnienie przestrzeni 1 osoba na 15 m2. Te wytyczne obowiązują do 27 grudnia 2020 r.

 

https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000209101.pdf

Rekomendacje Biblioteki Narodowej tutaj: https://bit.ly/2JkBCdb

 
Filie w Tłokini Wielkiej i Rajsku pracują w zwykłych godzinach.

 

 

Sytuacja jest dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie.

W celu usprawnienia pracy podczas udostępniania zbiorów zachęcamy do wcześniejszego kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Proponujemy wypożyczać większą ilość książek, na dłuższy termin.

Przychodząc po książki, należy wziąć pod uwagę konieczność oczekiwania poza lokalem biblioteki, na powietrzu, nie zawsze w sprzyjających warunkach.

Osoby, które mają wyraźne objawy przeziębienia lub inne niepokojące symptomy, proszone są o odłożenie wizyty w bibliotece do czasu ustania objawów chorobowych.

Życzymy wszystkim zdrowia i wytrwałości

 

 Data utworzenia: 2020-11-09
Data aktualizacji: 2020-11-30

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony