XIX Plener Fotograficzny na Ziemi Kaliskiej

Jadwiga Miluśka-Stasiak

28 stycznia 2011 roku w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku ogłoszono wyniki konkursu towarzyszącemu plenerowi.

Wśród laureatów znaleźli się:

• Ryszard Mikłaszewski z Dębna - Nagroda Starosty Kaliskiego
  • Magdalena Matuszewska-Bryłka z Lwówka - Nagroda Wójta Gminy Opatówek
  • Izabela Ufnal z Warszawy - wyróżnienie
  • Sabina Chyla z Warszawy - wyróżnienie
  • Grzegorz Leraczyk z Będzina - wyróżnienie Klubu KM
  • Marcin Łuczyk ze Szczecina - wyróżnienie
  • Miłosław Pasternak z Łodzi - wyróżnienie klubu KM
  • Norbert Bryłka z Lwówka - wyróżnienie użytkowników forum KKM
  • Michał Ufnal z Warszawy - wyróżnienie użytkowników forum KKM
  • Waldemar Rabiega z Opatówka -wyróżnienie użytkowników forum KKM

Uroczyście otworzono wystawę fotografii wykonanych podczas pleneru. Prace nagrodzone oglądać można w Muzeum, a pozostałe - na wystawie w korytarzu biblioteki.

O wystawie mozesz przeczytać tutaj.

Biblioteka w Opatówku współpracuje z internetowym Forum użytkowników systemów Minolta, Konica Minolta i Sony Alfa, które 22-24 października 2010 r. zorganizowało XIX Plener Fotograficzny na Ziemi Kaliskiej.

W ramach Pleneru odbył się konkurs fotograficzny pod patronatem Starosty Kaliskiego -  Krzysztofa Nosala i Wójta Gminy Opatówek – Sebastiana Wardęckiego.

Uczestnicy pleneru wykonali wiele zdjęć, z których 66 przedstawili do oceny konkursowej.  Jury konkursu w składzie: Ewa Andrzejewska  (Muzeum Historii Przemysłu), Marta Filipczak (Biblioteka Publiczna Gminy Brzeziny) i Jadwiga Miluśka-Stasiak (Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku) wybrało 23 listopada 30 najlepszych prac, które będą eksponowane w Muzeum  Historii Przemysłu, w Bibliotece w Opatówku i w innych miejscach.

Najlepsze pracy wybiorą także użytkownicy Forum.

Dziękujemy dyrektor GOK w Opatówku za udostępnienie lokalu na obrady jury oraz Waldemarowi Rabiedze za dokumentację fotograficzną.

O plenerze czytaj także na Forum

Przejrzyj zdjęcia konkursowe

28.01.2011 - Ogłoszenie wyników konkursu