Aktualności


Wznowienie pracy WYPOŻYCZALNI

od 4 maja 2020 r. wznawiamy obsługę Czytelników

w filiach w Rajsku i Tłokini Wielkiej,

a

 od wtorku 5 maja 2020 r. w Opatówku

 

Wznowienie pracy będzie odbywać się w oparciu o:

Szczególne Zasady Obsługi Czytelników i Użytkowników Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku oraz

filii w Rajsku i Tłokini Wielkiej

w czasie stanu epidemii w Polsce

 

1.Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku wznawia pracę WYPOŻYCZALNI i będzie otwarta dla Czytelników i Użytkowników w zwykłych godzinach -  od 4 maja 2020 r. w filiach w Rajsku i Tłokini Wielkiej, a w  Opatówku od 5 maja 2020 r.

 

2.W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku i filiach w Rajsku i Tłokini Wielkiej obowiązują dotychczasowe Regulaminy Wypożyczania, z wyjątkiem pkt. 6 w rozdziale WYPOŻYCZENIA

 

3.Do odwołania zostaje zawieszona możliwość korzystania z czytelni i z komputerów dla czytelników.

 

4.Osoby, które mają wyraźne objawy przeziębienia tj.: katar, kaszel, stan podgorączkowy proszone są o odłożenie wizyty w bibliotece do czasu ustania objawów chorobowych.

 

5.W celu usprawnienia pracy bibliotecznej prosimy o wcześniejsze zgłaszanie wszelkich życzeń i pytań dotyczących potrzeb: czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych drogą mailową, telefonicznie lub na stronie internetowej https://szukamksiążki.pl/

 

biblioteka w Opatówku e-mail: biblioteka@opatowek.pl

tel. 510 456 021; 62 76 18 209;

 

filia w Rajsku e-mail: bibliotekarajsko@opatowek.pl

tel. 62 76 19 549

 

filia w Tłokini Wielkiej mail: biblioteka.tlokinia@gmail.com 

tel. 62 76 12 034

 

6.W trosce o zdrowie odwiedzających i personelu, w bibliotece może przebywać (poza personelem) tylko 1 osoba. Wyjątek stanowi rodzic z dzieckiem do lat 13

 

7.Czytelnicy i Użytkownicy odwiedzający bibliotekę proszeni są o zdezynfekowanie dłoni zaraz po wejściu do biblioteki. Ponadto proszeni są o stosowanie się do wszystkich zaleceń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid -19.

 

8.Czytelnicy, którzy przyjdą oddać wypożyczone książki, zostaną poproszeni o odłożenie ich w wyznaczone miejsce.

 

9.Czytelnicy, którzy przyjdą oddać lub wypożyczyć książki zostaną poproszeni o pozostanie w obrębie strefy wyznaczonej w bibliotece, bez możliwości jej przekroczenia.

 

10.Do czasu zmiany sytuacji epidemicznej i kolejnych zaleceń związanych z powrotem do normalnego funkcjonowania instytucji, zostaje ograniczony wolny dostęp do półek. Książki będą podawane czytelnikom przez personel biblioteki, dlatego rekomenduje się wcześniejszą mailową lub telefoniczną rezerwację oczekiwanych tytułów.

 

11.Wypożyczonych książek nie należy samodzielnie dezynfekować. Książki, które będą wracać od czytelników, zgodnie z zaleceniem Biblioteki Narodowej zostaną poddane kwarantannie trwającej 14 dni. Taka procedura będzie trwała nieprzerwanie do czasu zmiany sytuacji epidemicznej.

 

12.Do odwołania zostaje zawieszona działalność punktu bibliotecznego w przedszkolu Wesoły Smyk w Opatówku.

 

13.Rodzic z dzieckiem, które posiada konto w punkcie bibliotecznym w przedszkolu Wesoły Smyk w Opatówku, może oddać wypożyczone w punkcie książki do biblioteki w Opatówku, ul. Kościelna 15.

 

14.Książki z punktu bibliotecznego Wesoły Smyk w Opatówku będą również poddane 14 dniowej kwarantannie.

 

15.Czytelnicy punktu bibliotecznego w przedszkolu Wesoły Smyk w Opatówku mogą wypożyczać książki w bibliotece w Opatówku, ul. Kościelna 15 na swoje karty wypożyczeń założone w punkcie lub założyć konto elektroniczne w bibliotece w Opatówku, ul. Kościelna 15, w filii w Rajsku – Rajsko 4a oraz w filii w Tłokini Wielkiej – Tłokinia Wielka 86, na zasadach określonych w Regulaminie Wypożyczalni. Zapisanie się do biblioteki i korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne.

 

16.Powyższe rozwiązania mogą powodować wydłużenie się czasu obsługi Czytelnika
i Użytkownika biblioteki w Opatówku i jej filii w Rajsku i Tłokini Wielkiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o okazanie zrozumienia i cierpliwości.

 

17.Czytelnicy i Użytkownicy, mający zastrzeżenia do powyższych zasad mogą zgłaszać swe życzenia i uwagi dyrektorowi biblioteki.

 

18.Czytelnicy i Użytkownicy nie stosujący się do powyższych zasad proszeni są
o powstrzymanie się od odwiedzin w bibliotece do czasu odwołania zagrożenia epidemicznego w Polsce.

 

             Dyrektor Biblioteki Gminnej

 Małgorzata Matysiak

 Data utworzenia: 2020-04-30
Data aktualizacji: 2020-04-30

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony