Aktualności


Wystawa prac Czesława Wosia

· wystawy ·

Zapraszamy na otwarcie wystawy Czesława Wosia pt. Ziemia Kaliska w rysunku, grafice, ekslibrisie, które odbędzie się w czwartek 17 maja 2012 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatówku. 

Czesław Woś urodził się w 1944 roku w Krajance.Czesław Woś Studia plastyczne ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1977 r. Obecnie mieszka w Ostrowie Wielkopolskim.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych. Współorganizuje Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zajmuje się głównie grafiką warsztatową, ekslibrisem i rysunkiem. Swoje prace prezentował wielokrotnie na wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Argentynie, Belgii, Chinach, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Słowenii, USA i we Włoszech. Jego grafiki ilustrują tomiki poetów polskich.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą, m.in. w  Muzeum Zamkowym w Malborku, Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Polskim Instytucie Naukowym w Nowym Jorku, International Ex libris Centrum w Sint-Niklaas, Ex libris Museum w Mediolanie.

Wśród prac prezentowanych naszej publiczności znajdą się specjalne, takie jak widok mostku w parku w Opatówku, czy  grafiki, przedstawiające w niezwykły sposób, znane miejsca w Kaliszu.

Zobacz stronę internetową artysty.

Zobacz relację z wernisażu.

 Data utworzenia: 2012-05-08
Data aktualizacji: 2012-05-21

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony