Wpisz się w historię Kalisza

· apele ·

Każdy z Państwa może przyłączyć się do akcji stworzenia Wirtualnego Muzeum Fotografii Kaliskiej prowadzonej przez kaliski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Inicjatywa polega na zgromadzeniu i opublikowaniu w Internecie fotografii przedstawiających Kalisz od czasów najdawniejszych do końca epoki PRL-u.

Na pewno w wielu Państwa domach znajdują się zdjęcia osób prywatnych, dla których tłem są miejsca dawnego Kalisza. I właśnie to - zdjęcia "których nikt nigdy nie widział" - ma być największym bogactwem Wirtualnego Muzeum Fotografii Kaliskiej.

W imieniu inicjatorów akcji apelujemy  do wszystkich o przejrzenie swoich rodzinnych albumów, wybranie odpowiednich zdjęć i kontakt z naszą biblioteką, Haliną Marcinkowską (tel. 600-067-956), Tomaszem Chlebbą (506-666-041, agencjapm@gmail.com) lub wizytę w Towarzystwie Opieki nad Zabytkami, Aleja Wolności 17A/37, 62-800 Kalisz.

Zgłoszone fotografie zostaną zeskanowane, a oryginały zwrócone właścicielom.

O akcji możesz przeczytać np. tutaj.

Zobacz stronę Wirtualnego Muzeum fotografii Kalisza

Data utworzenia: 2012-05-25