Wójt Sebastian Wardęcki uhonorowany za wspieranie kultury

Wójt Gminy Opatówek otrzymał honorowy tytuł Templum Libri za wspieranie działalności kulturalnej naszej gminy.

Nagroda została ustanowiona przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu dla samorządowców dbających w sposób szczególny o sprawy kultury. Zaszczytne wyróżnienie wręczono po raz pierwszy w tym roku podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 8 maja. Obok Wójta Sebastiana Wardęckiego uhonorowano w ten sposób także burmistrza Nowego Tomyśla.

Wielkopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek świętowany był w tym roku w Ostrowie Wielkopolskim. Bibliotekarze z całej Wielkopolski spotkali się w pięknie odrestaurowanej ostrowskiej synagodze. Podobnie jak co roku wręczono także nagrody i wyróżnienia zasłużonym bibliotekarzom i bibliotekom.

Uczestnicy wysłuchali wykładu na temat znaczenia multimediów w bibliotekach oraz koncertu orkiestry Ostrowski Big Band. Bibliotekarze uczcili swoje święto w bardzo pogodnej atmosferze.

Data utworzenia: 2014-05-09
Data aktualizacji: 2014-08-19