Aktualności


Warsztaty dla kronikarzy OSP

Odznaka funkcyjna kronikarza OSPGminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku i Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Opatówku zapraszają na warsztaty kronikarskie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 lutego 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów Plac Wolności 18. Początek o godz. 15.00.

Celem warsztatów jest:
- poznanie zasad prowadzenia kronik,
- zachęcenie do ich pisania,
- wymiana praktycznych wskazówek,
- podzielenie się doświadczeniami związanymi z udziałem w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach na kroniki OSP
- poszerzenie i integracja środowiska kronikarskiego strażaków-ochotników.
Wszystko to w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Liczymy, że w przyszłości każda jednostka OSP w naszej gminie będzie prowadziła swoją kronikę, która stanie się zapisem historii nie tylko straży, ale całych wiosek.

Warsztaty będą prowadzić druh Bogdan Siwiński z OSP Roztoka (pow. koniński), spisujący kronikę, która na ogólnopolskich konkursach od wielu lat jest uznawana za wzorową oraz  Małgorzata Judasz, bibliotekarka, autorka opracowań historycznych o OSP Sierzchów i OSP Chełmce.

Prosimy o przybycie kronikarzy OSP lub druhów, którzy mogliby podjąć się prowadzenia kronik – co najmniej jednej, a najlepiej – dwóch osób. Druhów, którzy prowadzą już kroniki prosimy o zabranie ich ze sobą na warsztaty.

Liczymy na Wasze przybycie i prosimy o potwierdzenie liczby uczestników z każdej jednostki pod nr telefonu 62-76-18-209, e-mailem: biblioteka@opatowek.pl lub osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku do 13 lutego 2013 r.

Warsztaty są bezpłatne dla uczestników i stanowią część projektu Biblioteki w Opatówku pt. „Pasjonowanie codzienności” finansowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w konkursie „Aktywna Biblioteka”.


Zobacz relację ze spotkaniaData utworzenia: 2013-02-11
Data aktualizacji: 2013-02-18

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony