Aktualności


Stanisław Staszic w filatelistyce

Zapraszamy na wernisaż wystawy znaków pocztowych ze zbiorów Romana Wikieła: "Być narodowi użytecznym. Stanisław Staszic w filatelistyce".

Wernisaż odbędzie się w piątek 4 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Wystawa prezentuje rozmaite walory filatelistyczne Roman Wikiełpoświęcone życiu i dokonanom Stanisława Staszica. Można będzie zobaczyć znaczki, kartki pocztowe, listy, datowniki, pocztówki, całostki pocztowe ilustrujące sylwetkę Staszica, osoby i wydarzenia historyczne oraz dziedziny nauki mające z nim związek. Ciekawostką jest zbiór walorów nawiązujących do postaci księcia generała Józefa Zajączka

Roman Wikieł pochodzi z Piły. Przez wiele lat pracował i kierował Pocztą Polską w Pile. Należy do Polskiego Związku Filatelistów. Jest autorem opracowań z historii poczty.  Kolekcjonuje walory pocztowe. Swoje zbiory prezentował na wystawach m.in. w Czarnkowie, Pile, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Trzciance, Wrocławiu. Został odznaczony Medalem "Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych".

Wstęp wolny.


fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Cyprana Norwida w Złotowie.
http://www.biblioteka-zlotow.pl/zdjecia/wystawy/pokaz_foto.php?id_galerii=52 Data utworzenia: 2016-11-02
Data aktualizacji: 2016-11-02

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony