Aktualności


Spotkanie partnerów biblioteki

Barbara Sulwińska

· PRB ·

Nasza biblioteka od czerwca 2011 r. bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek. W ramach tego programu dostaliśmy dla biblioteki nowoczesny sprzęt komputerowy oraz uczestniczymy w szkoleniach, korzystamy z doradztwa ekspertów oraz współpracujemy z innymi bibliotekami.

Jednym z zadań  PRB są spotkania partnerskie z przedstawicielami instytucji i osobami prywatnymi z którymi biblioteka współpracuje w swojej działalności i z którymi będzie realizowała Plan  Rozwoju Biblioteki.

Biblioteka posiadająca plan rozwoju może starać  się o przyznanie grantu pieniężnego na realizacje zaplanowanych zadań.  Spotkanie partnerskie w bibliotece odbyło się 10 września 2012 r. Przybyła na nie trenerka prowadząca szkolenia, koordynatorka Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie pani Lena Chotkiewicz. Na spotkanie przybył wójt gminy Opatówek Sebastian Wardęcki oraz niektórzy z zaproszonych gości: Jerzy Antczak, Bożena Banasikowa, Radosław Głowinkowski, Bogumiła Łańduch, Mariusz Małoburski, Jerzy Marciniak, Robert Matczak, Jolanta Pokojowa, Mateusz Przyjazny, Małgorzata Rektor, Wioletta Sieradzka, Jan Stasiak, Marek Szlenkier i Danuta Urbaniak. Pani Lena Chotkiewicz przedstawiła w prezentacji multimedialnej zasady partnerstwa a dyr. Jadwiga Miluśka-Stasiak zaprezentowała najważniejsze imprezy zrealizowane w bibliotece od początku tego roku. W miłej atmosferze, wśród uczestników spotkania wywiązała się dyskusja na temat współpracy na terenie naszej gminy.

Dzięki współpracy z władzami i lokalnym środowiskiem nasza biblioteka będzie mogła reazlizować Plan Rozwoju stworzony podczas szkolenń PRB. Jestesmy wdzięczni wszystkim, dzięki którym możemy prowadzić ciekawą i różnorodną działalność. 


Data utworzenia: 2012-10-02
Data aktualizacji: 2012-10-02

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony