Aktualności


Spokojnie, to tylko Internet

Dorosłych, którzy chcieliby od podstaw nauczyć się korzystać z komputerów i internetu zapraszamy na zajęcia z Latarniczką Polski Cyfrowej Równych Szans do Biblioteki Publicznej Gminy Lisków, ul. ks. Blizińskiego 42 a. 

Zajęcia będą odbywały się: w środy 8, 15 i 22 kwietnia oraz w poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w godz. 9.00-11.00.

Zgłoszenia w bibliotece w Liskowie osobiście lub pod nr tel.: 62 76 34 116.

 

Zobacz jak było na zajęciach.


PCRS

 


 

Kolejny cykl bezpłatnych zajęć komputerowych od podstaw. Tym razem zapraszamy do Zespołu Szkół w Rajsku - Rajsko 4.  

Zajęcia będą odbywały się w czwartki 5, 12, 19 i 26 marca 2015 r. w godz. 16.00-18.00 w pracowni komputerowej Szkoły

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia osobiście lub telefonicznie w bibliotece w Opatówku (tel. 62-76-18-209) lub w filii bibliotecznej w Rajsku (tel. 62-76-19-549).


Zobacz relacje z zajęć.


Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć od podstaw korzystania się z komputerów i Internetu zapraszamy na bezpłatne zajęcia w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej - Tłokinia Wielka 87.

Zajęcia będą odbywały się we wtorki 3, 10, 17 i 24 lutego 2015 r. w godz. 16.00-17.40 w pracowni komputerowej Szkoły - sala nr 17. 

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia osobiście lub telefonicznie w bibliotece w Opatówku (tel. 62-76-18-209) lub w filii bibliotecznej w Tłokini Wielkiej (tel. 62-76-12-034).

 


 

Chętnych z Koźminka i okolic zapraszamy na zajęcia komputerowe do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ko

źminku, ul. Kościuszki 13. 

Zajęcia odbędą się we wtorek 16 grudnia w godz. 16.40-18.55. Prosimy o zabranie własnych laptopów. Zapraszamy także nowych uczestników, bo nawet osoby, które aktywnie korzystają już z Internetu mogą dowiedzieć się czegoś nowego.

Zobacz jak było na zajęciach.

 


 

Na zajęciach 20 listopada 2014 r. będziemy zajmować się fotografią cyfrową. Początek o godz. 17.00.
  Jest możliwość dołączenia do grupy. Zainteresowanych prosimy o przybycie własnymi laptopami, aparatami fotograficznymi lub smartfonami wraz z okablowaniem.

Zobacz jak było na poprzednich zajęciach.

 


 

Tematem kolejnych zajęć 13 listopada 2014 r. będą zakupy w Internecie. Początek zajęć jak zwykle o godz. 17.00.
  Jest możliwość dołączenia do grupy. Zainteresowanych prosimy o przybycie własnymi laptopami.

 


 

W czwartek 6 listopada 2014 r. na zajęciach z komputerem będziemy zajmować się pocztą e-mail.

Zapraszamy na godz. 17.00.

 


 

Na najbliższym spotkaniu będziemy szukać różnych informacji w Internecie, opowiemy jak zamówić bezpłatny dostęp do Internetu Aero2 oraz jak chronić prywatność w sieci.

Zapraszamy we wtorek 28 października 2014 na godz. 17.00.

 


 

Kolejne zajęcia odbędą się w czwartek 23 października 2014 r. w godz. 17.00-18.50. Nadal będziemy ćwiczyć pracę z oknami sytemu Windows, zobaczymy jak szukać informacji w Internecie oraz omówimy sposoby zabezpieczania komputera przed zagrożeniami z Internetu.

Jest możliwość dołączenia do grupy. Zainteresowanych prosimy o przybycie własnymi laptopami. Zapraszamy.

 


 

Rozpoczynamy zapisy na kolejny cykl bezpłatnych zajęć dla osób dorosłych, które chciałby od podstaw poznać zasady korzystania z komputera i Internetu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 16 października o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatówku. Wtedy porozmawiamy o tym, jak można ułatwić sobie codzienne życie dzięki komputerom i Internetowi, ustalimy jakie tematy i usługi internetowe będą najbardziej interesujące dla uczestników oraz zaczniemy pracę z komputerem.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu po około półtorej godziny. Planowane jest 4-6 spotkań w zależności od potrzeb uczestników. Ponieważ biblioteka posiada ograniczoną liczbę komputerów, prosimy zabrać własne laptopy.

Prosimy o zgłaszanie się w bibliotece osobiście lub pod numerem telefonu: 62-76-18-209.

Chętni będą mogli nauczyć się jak za pomocą Internetu ułatwiać sobie sprawy dnia codziennego: jak szukać informacji, płacić rachunki, robić zakupy, rozmawiać z ludźmi, oglądać ciekawe miejsca w świecie, planować podróże, grać, słuchać muzyki, rozwijać swoje hobby, a nawet rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Zajęcia będzie prowadziła Małgorzata Judasz, bibliotekarka i jednocześnie Latarniczka Polski Cyfrowej Równych Szans (PCRS). Latarnicy PCRS to dobrze zorganizowana grupa 2,7 tys. osób, które pod kierunkiem Stowarzyszenia Miasta w Internecie prowadzą bezpłatne zajęcia komputerowe dla dorosłych. Latarnicy działają w całym kraju. Do cyfrowego świata wprowadzili już ponad 200 tys. Polaków. W naszej gminie, od grudnia 2012 r. odbyło się już 20 latarniczych zajęć komputerowych, w których udział wzięło prawie 250 osób.

 Z satysfakcją informujemy, że na kontynuację i rozszerzenie zakresu zajęć komputerowych udało się pozyskać wsparcie od Stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Powstał program pod hasłem „Spokojnie, to tylko Internet”, w ramach którego odbędą się bezpłatne cykliczne zajęcia komputerowe w Opatówku, Rajsku i Tłokini Wielkiej oraz w Koźminku i Liskowie oraz prezentacje „Strażacki Internet” dla kilku jednostek OSP w naszej gminie. Zajęcia w Tłokini Wielkiej zaplanowano na luty-marzec 2015 r., a w Rajsku na marzec-kwiecień 2015 r. Dzięki uprzejmości dyrekcji tamtejszych Zespołów Szkół, odbywać się będą one w szkolnych pracowniach komputerowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania cyfrowego świata.

 

Zobacz jak było na poprzednich zajęciach


Elżbieta Bielewicz, To tylko internet!, "Ziemia Kaliska" nr 41 z 10.10.2014, s. 13.
Elżbieta Bielewicz, To tylko internet!, "Ziemia Kaliska" nr 41 z 10.10.2014, s. 13.

Data utworzenia: 2014-10-03
Data aktualizacji: 2015-04-27

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony