Aktualności


Przywrócenie wolnego dostępu do księgozbioru

Załącznik do Zarządzenia nr 6/2020r.

                                        Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej

                                         im. Braci Gillerów w Opatówku

                                                                      z dnia 10 sierpnia 2020 r.

 

Szczególne Zasady Obsługi Czytelników i Użytkowników

Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku

oraz

filii w Rajsku i Tłokini Wielkiej

w czasie stanu epidemii w Polsce

po przywróceniu wolnego dostępu do księgozbioru

 


1. W zakresie funkcjonowania Wypożyczalni Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku, z dniem 12.08.2020 r. zostaje przywrócony wolny dostęp do księgozbioru.

2. W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku oraz w  filiach w Rajsku i Tłokini Wielkiej obowiązują dotychczasowe Regulaminy Wypożyczania, z wyjątkiem pkt. 6 w rozdziale WYPOŻYCZENIA.

3. Do odwołania zostaje zawieszona możliwość korzystania z czytelni i z komputerów dla czytelników.

4. Osoby, które mają wyraźne objawy przeziębienia tj.: katar, kaszel, stan podgorączkowy proszone są o odłożenie wizyty w bibliotece do czasu ustania objawów chorobowych.

5. W celu usprawnienia pracy bibliotecznej prosimy o wcześniejsze zgłaszanie wszelkich życzeń i pytań dotyczących potrzeb: czytelniczych, edukacyjnych i informacyjnych drogą mailową, telefonicznie lub na stronie internetowej https://szukamksiążki.pl/

6. W trosce o zdrowie odwiedzających i personelu, w bibliotece w Opatówku oraz filiach w Tłokini Wielkiej i Rajsku może przebywać ograniczona ilość osób. O liczbie osób przebywających w pomieszczeniach bibliotecznych decyduje bibliotekarz.

  • W bibliotece w Opatówku Czytelnicy mają możliwość korzystania z toalety po wcześniejszym zgłoszeniu personelowi.
  • Część pomieszczeń w bibliotece w Opatówku oraz  w filiach nie będzie udostępniana dla Czytelników i Użytkowników do odwołania.

7. Każda osoba zaraz po wejściu do biblioteki ma obowiązek użycia płynu do dezynfekcji dłoni lub założenia rękawiczek jednorazowych.

8. Wchodząc do biblioteki każda osoba ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust.

9. Czytelnicy, którzy przyjdą oddać wypożyczone książki, zostaną poproszeni o odłożenie ich w wyznaczone miejsce.

 10. Osoby przebywające w bibliotece mają obowiązek zachowania dystansu społecznego - minimum 1,5 m. (nie dotyczy rodzin).

11. Wypożyczonych książek nie należy samodzielnie dezynfekować. Książki, które będą wracać od czytelników, zgodnie z zaleceniem Biblioteki Narodowej zostaną poddane 3 dniowej kwarantannie. Taka procedura będzie trwała nieprzerwanie do czasu zmiany sytuacji epidemicznej.

12. Powyższe rozwiązania mogą powodować wydłużenie się czasu obsługi Czytelnika i Użytkownika biblioteki w Opatówku i jej filii w Rajsku i Tłokini Wielkiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o okazanie zrozumienia i cierpliwości.

13. Czytelnicy i Użytkownicy, mający zastrzeżenia do powyższych zasad mogą zgłaszać swe życzenia i uwagi dyrektorowi biblioteki.

 14. Czytelnicy i Użytkownicy nie stosujący się do powyższych zasad proszeni są o powstrzymanie się od odwiedzin w bibliotece do czasu odwołania zagrożenia epidemicznego w Polsce.Data utworzenia: 2020-08-14
Data aktualizacji: 2020-08-14

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony