Aktualności


Narodowe Czytanie Lalki

Narodowe Czytanie LalkiZapraszamy na Narodowe Czytalnie Lalki w Opatówku.

W sobotę 5 września od godz. 9.00 do 11.00 przed Gminną Biblioteką Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku będzie można posłuchać specjalnie wybranych fragmentów "Lalki" Bolesława Prusa w interpretacji zaproszonych gości i bibliotekarzy.

Każdy, kto przyniesie z sobą własny egzemplarz "Lalki", będzie mógł uzyskać w książce pamiątkowy stempel.

To już czwarte Narodowe Czytanie wielkich dzieł literatury polskiej z inicjatywy Prezydenta RP. W poprzednich latach narodowo czytaliśmy "Pana Tadeusza", "Trylogię" i dzieła mistrza Fredry.

narodowe czytanie lalki pięczęć
Dlaczego właśnie "Lalka"? Prezydent odpowiada:

„Ta nowoczesna, europejska powieść z jednej strony ukazuje polską waleczność, nasz romantyczny patriotyzm, z drugiej – codzienne, pozytywistyczne budowanie własnej pozycji ekonomicznej czy intelektualnej, oparte na przedsiębiorczości i zaradności. Myślę, że to doskonała książka nie tylko na dzisiejsze czasy. Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki, Izabela Łęcka, Julian Ochocki tworzą galerię niezapomnianych bohaterów, pochodzących z tej samej polskiej opowieści, co Jacek Soplica, Cześnik czy Kmicic. Warto dostrzec ich wszystkich jako żywych ludzi, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia o sobie, o czasach, w których przyszło im żyć, ale i o nas samych – współczesnych Polakach.”

 

Zobacz relację.Data utworzenia: 2015-08-14
Data aktualizacji: 2015-09-10

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony