Aktualności


Moda ślubna w XX wieku

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Moda ślubna w fotografii" pod patronatem Krzysztofa Nosala Starosty Kaliskiego.

Wernisaż odbędzie się w piątek 15 lipca 2016 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Moda ślubna w fotografiiWystawie towarzyszyć będą prelekcje:

"Nie tylko tradycja - stroje ślubne w XX wieku" - dr Anny Straszewskiej z Zakładu Historii Sztuk Plastycznych, Pracowni Polskiej Sztuki Współczesnej, członkini Gesellschaft der Waffen-und Kostümkunde, uczestniczki prac w Klubie Kostiumologii i Tkaniny Artystycznej przy Warszawskim Oddziale Stowarzyszenia Historyków Sztuki, specjalistki w dziedzinie badań nad modą w Polsce szczególnie na tle obyczajów

"W życiu i na ekranie - najsłynniejsze suknie ślubne w świecie filmu" - Zuzanny Żubki-Chmielewskiej,  historyka sztuki, mody i kostiumu filmowego, kostiumologa, antropologa, konsultanta historycznego i merytorycznego komentatora dla radia, telewizji oraz portali internetowych o tematyce kobiecej i modowej.

Na wystawie zaprezentowane zostanie około 200 fotografii ślubnych zgromadzone przez sześć bibliotek publicznych z powiatu kaliskiego ziemskiego: Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Koźminku, Bibliotekę Publiczną Gminy Lisków, Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku, Bibliotekę Publiczną Gminy Szczytniki i Bibliotekę Publiczną Gminy Żelazków.

Najstarsza fotografia pochodzi z roku 1907, datę końcową ustalono na rok 1989. Większość zdjęć wykonano w kaliskiem, jednak pojawiły się także z innych regionów, a nawet z zagranicy.

Wstęp wolny.Data utworzenia: 2016-06-22
Data aktualizacji: 2016-07-12

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony