Aktualności


Mamy wicemistrzostwo kraju...

...w pisaniu prac z historii OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tłokini Wielkiej w latach 1913-2013Monografia pt. "Ochotnicza Straż Pożarna w Tłokini Wielkiej w latach 1912-2012" napisana przez Małgorzatę Judasz z Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku we współpracy z Damianem Jakóbczakiem z OSP w Tłokini Wielkiej zdobyła II miejsce w VIII Konkursie na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa. Konkurs ten ma charakter ogólnopolski i jest corocznie ogłaszany przez Komisję Historyczną Zarządu Głównego Związku OSP RP.  W tym roku na konkurs wpłynęło 46 prac z całego kraju. Jury nagrodziło lub wyróżniło 16 z nich.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 16 grudnia 2013 r. w siedzibie Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie na uroczystym posiedzeniu Komisji Historycznej. Na spotkanie przybył Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP. Spotkanie wypełniło m.in. sprawozdanie z działalności Komisji w roku 2013, prezentacja planów na rok kolejny, dyskusja dotycząca problemów i zgłaszanych propozycji oraz wymiana doświadczeń w pracy badawczej. Oddano także głos laureatom konkursu. Spotkanie  zostało zakończone łamaniem się opłatkiem i wigilijnym poczęstunkiem. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody honorowe oraz wydawnictwa o tematyce strażackiej, które będą dostępne w bibliotece w Opatówku.

Praca została napisana z okazji jubileuszu stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłokini Wielkiej. Jej wydanie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Pana Leszka Aleksandrzaka, Państwa Marty i Krzysztofa Dziedziców, Pana Marka Szlenkiera, Pana Jana Wange oraz Zarządu Powiatu Kaliskiego.Data utworzenia: 2013-12-18
Data aktualizacji: 2013-12-18

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony