Magiczna Księga - przedstawienie dla dzieci

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku zapraszamy na spektakl Teatru Maska z Krakowa pt. "Magiczna Księga".

Przedstawienie odbędzie się 15 stycznia 2013 roku o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku ul. Kościelna 2.

Zapraszamy dzieci z klas 0-III szkół podstawowych.
Wstęp wolny.

Twórcy o swoim przedstawieniu piszą:

"Czy czytanie książek jako forma rozrywki lub poszerzania swojej wiedzy przechodzi powoli w zapomnienie? W czasach, gdy dzieci maja powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i Internetu, coraz rzadziej sięgają po książki. Wydaje im się to nudnym zajęciem, nie wnoszącym nic ciekawego w ich życie. A przecież czytanie książek pobudza wyobraźnie i chęć poznawania świata, co jest bardzo ważne zwłaszcza u najmłodszych. Pragniemy Państwu zaprezentować bajkę, która w wesoły i przystępny sposób ma pokazać młodym ludziom, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Spektakl opowiada historię małego króliczka, który jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagają od niego, by czytał książki. Uważa to za stratę czasu, który mógłby spędzić na innych, ciekawszych, jego zdaniem, zajęciach. Jest to czas, gdy nad krainą ciąży niebezpieczeństwo ze strony złego czarodzieja. Zrozpaczona czarodziejka Arielka ukrywa Magiczną Księgę Baśni przed złym czarodziejem. Gdyby Księga wpadła w jego ręce mógłby pozmieniać treść wszystkich bajek. Podczas spaceru króliczek odnajduje księgę a ponieważ strasznie się nudzi, postanawia zobaczyć, co w niej się znajduje. W trakcie czytania króliczek przenosi się do świata bajek, które po kolei z coraz większym zainteresowaniem czyta. W ten sposób poznaje historię „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Gdy króliczek chce przeczytać następna bajkę, odnajduje go czarodziejka Arielka, która wróciła po swoją księgę. Króliczkowi ciężko jest się rozstać z Księga, ale oddaje ją czarodziejce, po czym postanawia udać się do biblioteki."

Data utworzenia: 2013-01-09
Data aktualizacji: 2013-01-10