Aktualności


Dawny Opatówek w ośmiu odsłonach

Jadwiga Miluśka-Stasiak

Dobiegła końca realizacja projektu pt. „Dawny Opatówek i jego mieszkańcy – fotografia i informacja na tablicach i na stronie internetowej”. Jest to trzeci projekt opracowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku i realizowany przy wsparciu środków unijnych w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.    

Wcześniej, dzięki udziałowi środków unijnych, w bramie przejazdowej biblioteki została wymieniona posadzka i wydano publikację o gminie Opatówek.

W ramach ostatniego projektu zostało ustawionych przy drodze do zabytkowego mostu w parku naprzeciw wejścia do Gminnego Ośrodka Zdrowia osiem kolorowych tablic, które przedstwiają najciekawsze i najważniejsze wydarzenia, ludzi i instytucje dawnego Opatówka. Dodatkowo w bramie przejazdowej biblioteki stanęły cztery dwustronne tablice z wizerunkami wybitnych opatowian. Przy projektowaniu wszystkich tablic zostały wykorzystane fotografie gromadzone przez bibliotekę w Opatówku.

Jednocześnie, w ramach projektu, została wzbogacona strona internetowa biblioteki, gdzie umieszczono wiele fotografii dawnego Opatówka i jego mieszkańców (zobacz).

Mamy nadzieję, że zarówno tablice w parku i w bibliotece, jak i fotografie na stronie internetowej przybliżą mieszkańcom i turystom odwiedzającym Opatówek ciekawą i bogatą historię naszego „Miasteczka Róży Wiatrów”.

 

  Flaga UE     LEADER+     PROW


Data utworzenia: 2012-07-27
Data aktualizacji: 2012-07-31

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony