Aktualności


Czy Twój dziadek był żołnierzem? - apel

Szukamy uczestników I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. z gminy Opatówek

 

Dla uczczenia pamięci żołnierzy z gminy Opatówek walczących o niepodległość Polski w czasie I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku zamierza przygotować wykaz żołnierzy tych wojen wzbogacony fotografiami i notami biograficznymi.

W związku z tym zwracamy się z apelem do mieszkańców i osób pochodzących z gminy Opatówek, których przodkowie uczestniczyli w walce o niepodległość Polski o dostarczanie posiadanych informacji na ich temat. Zależy nam na wszelkich dokumentach związanych z tymi osobami oraz wiadomościach przekazywanych w rodzinach.

Na podstawie zebranych informacji oraz fotografii, dokumentów, listów czy kartek z frontu zostaną sporządzone noty biograficzne oraz wykaz, który zamieścimy na stronie biblioteki www.biblioteka.opatowek.pl, a także w formie broszurowej.

Prosimy o dostarczanie informacji do biblioteki do 30 września 2018 r. Udostępnione fotografie i dokumenty zostaną zeskanowane i zwrócone ich posiadaczom.

Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje, nawet jeżeli jest to jedynie nazwisko żołnierza. Pozwolą one bibliotekarzom na dalsze poszukiwania, które mogą zaowocować przypomnieniem tych, którzy zasługują na naszą pamięć.Data utworzenia: 2018-05-04
Data aktualizacji: 2018-05-04

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony