Aktualności


Biblioteka - więcej niż myślisz

Barbara Sulwińska

Biblioteka więcej niż myśliszPod takim hasłem przebiegał II Ogólnopolski Kongres Bibliotek Publicznych,  który odbywał się 13 i 14 pażdziernika 2011 roku w Warszawie.

Organizatorem Kongresu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego, która od 3 lat prowadzi ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. W ramach kongresu odbyło się 40 warsztatów, spotkań i prezentacji w ramach 5 bloków tematycznych:

Pokaż się! - blok poświęcony działalności promocyjnej bibliotek.

Włącz się! - o zastosowaniu nowoczesnej technologii w bibliotekach.

Pochwal się! – przykłady dobrych praktyk wśród bibliotek uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek.

Dowiedz się! – tematy na życzenie, zaproponowane m.in. przez uczestników zeszłorocznego spotkania.

Wsłuchaj się! – prezentacje organizacji pozarządowych, współpracujących z bibliotekami oraz spotkania z ludźmi znanymi również z tego, ze działają z pasją.

Podczas spotkań  i warsztatów bibliotekarze wymieniali się doświadczeniami, dzielili się pomysłami i spostrzeżeniami także z przedstawicielami władz, reprezentantami organizacji pozarządowych i partnerami Programu Rozwoju Bibliotek.

W kongresie uczestniczyło ok. 500 osób. Organizatorom zależało, aby Kongres stał się miejscem spotkania bibliotekarzy z małych miejscowości, wsi i miast do 20 tys. mieszkańców. Swoją reprezentaję miała także nasza biblioteka w osobie Barbary Sulwińskiej. Przywiozła ze sobą materiały, nowe kontakty oraz wiedzę, którą podzieliła się z resztą zespołu biblioteki.

Więcej o Kongesie możesz zobaczyć tutaj.Data utworzenia: 2011-10-21
Data aktualizacji: 2011-10-21

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony