Archiwum


Drugi numer "Opatowianina"

Jadwiga Miluśka

· Opatowianin · TPO ·

W ramach programu "Nasze czasopismo Opatowianin", na którego realizację Towarzystwo Przyjaciół Opatówka otrzymało środki finansowe z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce ukazał się drugi, po wznowieniu, a w kolejności 120 numer czasopisma "Opatowianin".

Numer jest obszerny, zawiera 32 strony o zróżnicowanej treści. Można w nim znaleźć interesujące fragmenty prac konkursowych poświęconych pani Dorocie Ścigajłło oraz obszerny materiał o Preparandzie Nauczycielskiej w Opatówku i jej założycielu - Józefie Perzynie. Zamieszczone są znaczne fragmenty prac konkursowych o Sierzchowie, jego przeszłości i teraźniejszości. Gazeta zawiera wiadomości o wydarzeniach kulturalnych w instytucjach i szkołach Opatówka, o osiągnięciach opatowian oraz inne ważne informacje i ciekawostki. Jest tu także salonik literacki i kącik kulinarny. Na specjalnej wkładce wewnątrz numeru - rysunek kościoła w Opatówku Władysława Kościelniaka, a wewnątrz rysunek nie istniejącego już zabytkowego domu narożnego przy rynku tego samego autorstwa.

Dzięki kserokopiarce zakupionej ze środków otrzymanych z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce możliwe było nie tylko wznowienie lokalnej gazety. Poprawiła się znacznie jej jakość, co jest widoczne głównie na zamieszczanych fotografiach.

Redakcja "Opatowianina" spotkała się z młodzieżą z Kółka Dziennikarskiego przy Gimnazjum w Opatówku i zaprosiła ją do współpracy przy redagowaniu gazety. Zamierzamy utworzyć specjalny dział w gazecie redagowany przez młodzież. Nasza propozycja spotkała się z zainteresowaniemczłonków Koła Dziennikarskiego i jego opiekunki - Anny Kobierskiej. W kolejnymnumerze gazety, który ukaże się przed końcem września będzie już dział redagowany przez mlodzież.Data utworzenia: 2009-11-02
Data aktualizacji: 2009-12-09

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony