Korespondenci - Na dwóch kółkach...


Ścieżka Szczęścia

Piotr Kuczyński

Ostatnio usłyszałem w "Radio Centrum" milą wiadomość dotyczącą projektu utworzenia ścieżki rowerowej z Kalisza nad Zalew Szale. To cieszy. Jak sądzę, projektem i jego realizacją zamierza zająć się Urząd Miejski Miasta Kalisza.

Osobiście bardzo się cieszę, bowiem coraz bardziej spełnia się moje marzenie połączenia trasą rowerową Kalisza z Opatówkiem. Jeżeli dojdzie do szybkiego wykonania ścieżki łączącej centrum Kalisza z OSIR-em na Szałe wówczas do Opatówka pozostanie przysłowiowy "żabi skok".


Mapa

Pozwoliłem sobie naszkicować, jak mogłaby wyglądać w przyszłości trasa rowerowa z Kalisza przez Szałe do Opatówka. Prawda, że byłoby cudownie? Byłoby to bezpieczne i wygodne dla samych rowerzystów, ale i kierowców, którzy nie musieliby zwracać tak szczególnej uwagi na podążających wzdłuż drogi cyklistów.

Jak dobrym, wygodnym, a nade wszystko bezpiecznym rozwiązaniem jest ścieżka rowerowa może przekonać się każdy przyjeżdżając do Opatówka. Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami Opatówka (i nie tylko) i wszyscy zgodnie twierdzą, że ŚCIEŻKA ROWEROWA W OPATÓWKU to niewątpliwy powód do dumy dla mieszkańców całej gminy Opatówek!

Mam więc nadzieję, że już niebawem wszyscy sympatycy dwóch kółek grodu nad Prosną będą mogli bezpiecznie "krążyć" wokół Zalewu Szale, zwiedzić przy okazji ładne okolice Opatówka, i co najważniejsze, bezpiecznie powrócić ścieżką rowerową do Kalisza.

Życzę tego sobie, wszystkim rowerzystom, a projektantom oraz wykonawcom trasy rowerowej, by nie zabrakło im sił i środków do jej realizacji.


"Opatowianin", październik 1999Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony