Imprezy biblioteczne


Z Opatówka na Kilimandżaro

Małgorzata Matysiak

Spotkanie, które odbyło się w naszej bibliotece w piątkowy wieczór 22 marca 2013 r. było kolejnym w ramach projektu „Pasjonowanie codzienności”. Tym razem o swoich pasjach opowiadał mieszkaniec Opatówka Dariusz Żywiołowski.

Tego dnia pogoda była iście zimowa, ale mimo to na spotkanie przyszło wielu chcących posłuchać relacji podróżnika – pasjonata, który na co dzień jest zapracowanym mężem, ojcem i dziadkiem, ale jeśli tylko nadarza się sposobność do wyjazdu podejmuje wyzwanie.

Pan Dariusz opowiadał o tym, jak zaczęła się jego przygoda z podróżą. Przez większą część spotkania mówił o pięknie całej wyprawy na Kilimandżaro - o napotkanych ludziach, przyrodzie, przygodach, ale i obawach. Masyw Kilimandżaro i jego najwyższy szczyt  Uhuru na wulkanie Kibo ma wysokość  5895 m n.p.m., nie jest technicznie trudny do zdobycia, ale z powodu objawów choroby wysokościowej nie udaje się go zdobyć każdemu. Bohater naszego spotkania odniósł sukces.

 W drugiej części spotkania dowiedzieliśmy się od pana Darka także o innych fascynujących wyprawach oraz o nowej pasji – bieganiu i wielkim osiągnięciu, jakim było przebiegnięcie maratonu. Gromkie brawa jakie zebrał po spotkaniu, były niewątpliwie wyrazem uznania wobec siły i odwagi, jakie trzeba mieć, aby podejmować takie wyzwania.

Duża frekwencja i niezwykle miła atmosfera imprez organizowanych w naszej bibliotece, to dla nas ogromny powód do radości. Cieszymy się, że przez realizację projektu "Pasjonowanie codzienności" dajemy wszystkim możliwość zawierania nowych znajomości, poznawania ciekawych ludzi i ich pasji.


Data utworzenia: 2013-03-25
Data aktualizacji: 2013-03-27

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony