Imprezy biblioteczne


19.09.2003 r. - Wycieczka bibliotekarzy z Międzychodu

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów Opatówku pełniąca funkcje biblioteki powiatowej utrzymuje kontakty nie tylko z bibliotekarzami naszego powiatu, ale także z dalszych stron. Szczególnie interesują nas biblioteki prowadzące różne formy działalności wychodzące poza tradycyjne wypożyczanie książek. Biblioteka Powiatowa w Międzychodzie ma duże osiągnięcia w działalności na rzecz swojego regionu. Nasi bibliotekarze mogli się o tym przekonać w czasie wyjazdu szkoleniowego do bibliotek powiatu międzychodzkiego w maju b.r.

Dnia 19 czerwca bibliotekarze z Powiatu Międzychodzkiego gościli u nas. W ciągu tego dnia zwiedzili zamek w Gołuchowie i Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie. Potem nastąpiło spotkanie w naszej bibliotece, zapoznanie się z pracą biblioteki i wymiana doświadczeń w działalności regionalnej. Goście zwiedzili także Muzeum Historii Przemysłu i po smacznym obiedzie w stołówce Zespołu Szkół w Opatówku udali się do Kalisza. Przewodnikiem po mieście był Władysław Kościelniak, a zwiedzanie trwało do wieczora, gdyż bibliotekarzom z Międzychodu bardzo podobało się miasto i po zmroku chcieli jeszcze zobaczyć najważniejsze budowle oświetlone sztucznym światłem.

Tego typu spotkania uczą, zbliżają pracowników książki, pozwalają na poznanie różnych miejscowości, bibliotek i innych placówek kultury.

Data utworzenia: przed 2009-01-01
Data aktualizacji: 2009-01-01

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony