Imprezy biblioteczne


Uroki zimy

Agnieszka Przepiórka

Drugie zajęcia w czasie tegorocznych ferii były okazją do pokazania swoich zdolności manualnych. 25 stycznia bibliotekę odwiedziła grupa dzieci, które przyniosły ze sobą  słoiczek, brokat, plastelinę, po to by móc wykonać prawdziwe arcydzieło – śnieżną kulę. Zadanie nie było proste. Ulepienie figurki, która miała się zmieścić do słoiczka oraz odpowiednie jej umocowanie sprawiło niektórym spore trudności. Jednak wszystkie dzieci stworzyły przepiękne „kule”, które zabrały ze sobą do domu.

Kule śnieżne nie były jedyną atrakcją. Każde dziecko po wysłuchaniu wiersza Wandy Chotomskiej pt. Dziesięć bałwanków otrzymało kartkę na której miało przedstawić bałwanka w dziesięciu różnych sytuacjach. I tak powstały bałwanki jedzące lody, słuchające muzyki, bałwanki czarodzieje, baletnice, ninja oraz wiele innych wymyślnych postaci.

W międzyczasie porozmawialiśmy sobie o urokach zimy. Dzieci opowiedziały w jaki sposób bawią się podczas ferii. Poprzez quiz-zimowy każdy poszerzył swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań i zabaw o tej porze roku. Ku przestrodze wszyscy wysłuchali fragmentu Dzieci z Bullerbyn, w którym to Lasse wpada do jeziora.

Na koniec spotkania cała grupa wykonała makietę bałwanka, przy której każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece był wspaniałym przeżyciem dla wszystkich dzieci. Zapraszamy do biblioteki, aby podziwiać prace przedstawiające bałwanki w różnych kreacjach oraz aby zrobić sobie niecodzienne zdjęcie - jako bałwanek.
Data utworzenia: 2016-01-26
Data aktualizacji: 2016-01-28

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony