Imprezy biblioteczne


Święto Pluszowego Misia 2012

Małgorzata Matysiak

Ustanowiony w 2002 roku Dzień Pluszowego Misia jest świętowany na  wiele sposobów przez różne placówki i instytucje. W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku tegoroczne obchody trwały nie jeden dzień, ale blisko trzy tygodnie i były po prostu niezwykłe.

Przygotowania do święta misia w naszej bibliotece, rozpoczęły się już w połowie października. Ogłosiłyśmy wówczas prośbę o wypożyczenie misiów do biblioteki, by mogły wziąć udział w planowanych na listopad obchodach tego sympatycznego święta. Informacje o akcji płynęły do odbiorców z plakatów oraz strony internetowej biblioteki i facebooka.

Do Dnia Misia, czyli do 25 listopada do biblioteki wypożyczonych zostało 338 maskotek, w tym trzy misie giganty. Wesoła i pełna entuzjazmu reakcja odwiedzających bibliotekę potwierdzała, że akcja jest udana. Okazało się, że wielu dorosłych wciąż ma swojego ukochanego misia z dzieciństwa i nigdy nie zamierza się z nim rozstać. Najstarszy miś, który został wypożyczony do biblioteki miał 47 lat.

 Wielką radość z obchodów dnia misia miały oczywiście dzieci, które odwiedzały bibliotekę indywidualnie i w grupach zorganizowanych. Panie wychowawczynie klas młodszych ze szkoły podstawowej i przedszkola w Opatówku chętnie przychodziły ze swoimi wychowankami na wyjątkową lekcję historii pluszowego misia połączoną z wesołą zabawą i słodkim małym Conieco.  Bibliotekę w Opatówku odwiedziły także przedszkolaki z placówki Ekoludek z Kalisza. W grupach zorganizowanych do biblioteki przyszło łącznie ponad 300 dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie i chętnie wypożyczyli do biblioteki swoje misie.
Data utworzenia: 2012-11-19
Data aktualizacji: 2012-12-13

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony