Imprezy biblioteczne


Spotkanie z Help Animals

Małgorzata Matysiak

W ostatnim czasie na łamach Ziemi Kaliskiej sporo było smutnych informacji o przemocy wobec zwierząt. Sytuacje były szokujące a opisane w artykułach okrucieństwo nie dawało się w żaden logiczny sposób tłumaczyć.

Jak powiedział  Arthur Schopenhauer "Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem..." -  to zdanie znajduje się także na stronie internetowej Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt "Help Animals", dzięki któremu wszystkie te smutne historie ujrzały światło dzienne. Z inicjatywy Stowarzyszenia wiele głodzonych i maltretowanych zwierząt znalazło nowy dom a w nim dobrych i oddanych opiekunów.

 W naszej bibliotece narodził się pomysł aby zaprosić do Opatówka tych wyjątkowych ludzi. Zależało nam aby opowiedzieli o swojej pracy i aby zrobili to dla dużej grupy dzieci. Po ustaleniach z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Opatówku, Panem Mateuszem Przyjaznym, spotkanie to odbyło się 7 lutego w auli szkoły.

Z prezesem Stowarzyszenia Panem Sylwestrem Piechowiakiem i Panią Wiceprezes Roksaną Drapałą spotkali się uczniowie z klas drugich, trzecich i czwartych. Prezentowany pokaz zdjęć opatrzony komentarzem Roksany powodował poruszenie. Zależało nam aby dotrzeć do świadomości dzieci i uwrażliwić je na potrzebę reagowania na krzywdę wyrządzaną zwierzętom.  Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają tą lekcję i niezwykłych nauczycieli, którzy ją prowadzili.

 

 
Data utworzenia: 2012-02-08
Data aktualizacji: 2012-02-15

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony