Imprezy biblioteczne


Radość odzyskana Aleksandry Kożuszek

Trwają Wielkopolskie Dni Zdrowia Psychicznego. Ich celem jest rozpropagowanie wiedzy o zaburzeniach psychicznych wśród szerszego ogółu i kształtowanie postaw tolerancyjnych.

10 września 2014 roku Opatówek i naszą bibliotekę odwiedziła Aleksandra Kożuszek, która ma za sobą trudne doświadczenie choroby psychicznej, i teraz jako osoba zdrowa, daje świadectwo, że schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, głęboka depresja, myśli samobójcze oraz inne zaburzenia psychiczne to nie wstyd, czy ostateczny wyrok i jest możliwe ich całkowite wyleczenie.

Jej opowieść, prowadzona z wielkim spokojem i szczerością wzbudziła duże zainteresowanie zebranych i skłoniła do wielu do zadawania osobistych pytań. Aleksandra Kożuszek swoje przeżycia opisała w książce "Radość odzyskana", którą można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Goście przybyli na spotkanie mogli obejrzeć także prace wykonane w Środowiskowym Domu Samopomocy w Liskowie. Spotkanie zostało zorganizowanie we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Fundacją Concordia.

 

WDZP


Data utworzenia: 2014-09-11
Data aktualizacji: 2014-09-22

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony