Imprezy biblioteczne


Na Zawodzie! - rajd rowerowy

Cieszy nas fakt, że wszystkie formy imprez oferowanych przez naszą bibliotekę cieszą się tak dużą popularnością. W niedzielnym rajdzie 12 lipca 2015 r. wzięły udział aż 44 osoby.

Po krótkim instruktażu z bezpieczeństwa podczas wycieczek rowerowych, którego udzielił komandor rajdu Jan Stasiak wyruszyliśmy spod biblioteki kierując się malowniczą i bezpieczną trasą na kaliskie Zawodzie.  

Na miejscu na uczestników rajdu czekał przewodnik, który oprowadzając  wszystkich, opowiadał o historii i badaniach prowadzonych na terenach najstarszej części Kalisza. Miłym zwieńczeniem podróży i lekcji historii o kaliskim grodzie było ognisko i możliwość zabawy z gliną. O tym jak wyrabiać glinę, jak bawić się i tworzyć z niej ciekawe rzeczy opowiadała i uczyła Kamila Sakowska uczennica kaliskiego liceum plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza. Dziękujemy pani Wioletcie Sieradzkiej, współwłaścicielce Cegielni w Cieni Pierwszej za udostępnienie gliny, bez której najmłodsi uczestnicy rajdu nie mieliby takiej frajdy.

Świetne humory, dobra zabawa, lekcja historii o regionie oraz idealna do wyprawy rowerowej pogoda sprawiły, że wszyscy mieliśmy poczucie bardzo udanego i mile spędzonego dnia.


Data utworzenia: 2015-07-13
Data aktualizacji: 2015-07-13

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony