Imprezy biblioteczne


Aneta Kolańczyk o Asnyku

Małgorzata Matysiak

ANETA KOLAŃCZYK - kaliszanka, autorka opowiadań, poetka, animatorka kultury, współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej, członkini Zarządu Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka, trzykrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza, wyróżniana w konkursach literackich, na co dzień nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

 Na spotkaniu, które odbyło się 5 grudnia 2018 r. Aneta Kolańczyk opowiadała o Adamie Asnyku, bohaterze swojej najnowszej publikacji, wydanej w serii Kaliszanie przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

 Interesująca prezentacja i sugestywnie opowiedziane przez autorkę ciekawostki łączące osobę Asnyka z innymi wielkimi postaciami żyjącymi w XIX w. uczyniły spotkanie niezwykle barwnym, zaś sam Asnyk przestał być dla słuchaczy jedynie autorem wierszy, czy postacią z pomnika. Jego przeżycia, nałogi, problemy, czy choćby niespotykana w tamtych czasach u mężczyzn pasja gotowania pozwoliły wyobrazić sobie, że był człowiekiem z krwi i kości.

  Miłym akcentem kończącym spotkanie z Anetą Kolańczyk były indywidualne rozmowy w kuluarach, możliwość zakupu książki z dedykacją autorki oraz zapoznanie się z jej inną publikacją, ale dla najmłodszych czytelników.  

 

 
Data utworzenia: 2018-12-06
Data aktualizacji: 2018-12-06

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony