Bibliotekarze


Wyróżnienie dla Małgorzaty Judasz

Jadwiga Miluśka-Stasiak

Wśród wielu wydarzeń i imprez kulturalnych organizowanych w 2011 r. -  Roku Czesława Miłosza znalazł się konkurs na scenariusz imprez bibliotecznych związanych z dziełem i osobą Czesława Miłosza pod hasłem „Zamieszkać w teraz” ogłoszony przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Konkurs był skierowany do bibliotekarzy i animatorów kultury województwa wielkopolskiego, a jego celem praktycznym było przygotowanie zestawu materiałów repertuarowych stanowiących pomoc metodyczną dla bibliotekarzy, nuczycieli lub innych działaczy kultury.

18 maja 2011 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się konferencja pt. "Miłosz: przybliżenia - oddalenia", podczas której ogłoszono wyniki konkursu "Zamieszkać w teraz" na scenariusz imprezy bibliotecznej. Jury konkursowe przyznało 2 nagrody i 8 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza koleżanka – Małgorzata Judasz – autorka scenariusza konkursu na limeryk o Czesławie Miłoszu pt. Pewien Miłosz zwany Czesławem… Autorka scenariusza ma w swoim dorobku wiele limeryków, które pisze pod wpływem chwili lub wydarzeń i stara się zarazić swoją pasją innych.

Nagrodzone i wyróżnione scenariusze zostały opublikowane w „Poradniku Bibliograficzno – Metodycznym” nr 3/2011 wydawanym przez WBPiCAK w Poznaniu.

Autorce scenariusza gratulujemy wyróżnienia, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki, gdzie można zapoznać się z najlepszymi pracami uczestników i wykorzystać je w czasie obchodów Roku Miłosza.

Scenariusz można pobrać tutaj.Data utworzenia: 2011-10-21
Data aktualizacji: 2011-10-21

Najpopularniejsze

Brak osbługi Flash lub Javascript w Twojej przeglądarce.

Przeglądaj TAGI

Mapa strony